Kupujemy samochód używany.

Bez-nazwy-1
Zakup samochodu to zazwyczaj ważna decyzja w życiu przyszłego właściciela i jego rodziny. W większości przypadków jest to inwestycja na którą długo gromadziliśmy środki, lub skorzystaliśmy z pomocy instytucji finansowych. Przyszły samochód powinien być dobrze wyposażony, w perfekcyjnym stanie technicznym, z niskim przebiegiem i oczywiście bezwypadkowy. Bezlitośnie stwierdzamy, że znalezienie takiego egzemplarza graniczy z cudem!

Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest poszukiwanie samochodu, który nie leży w granicach naszych możliwości finansowy, lecz tańszego o ok. 10-20%, zachowując przy tym budżet na ewentualne naprawy.
Aby ta rezerwa wystarczyła na przygotowanie pojazdu do bezproblemowej eksploatacji niezbędnym jest celny wybór egzemplarza. Niestety przy technologiach stosowanych we współczesnych samochodach nie wystarczy nam „szwagier co się zna”. Niezbędnym staje się wizyta w warsztacie samochodowym wyposażonym w narzędzia pozwalające stwierdzić stan pojazdu. Do narzędzi tych należą m.in. diagnoskop, stacja obsługi klimatyzacji, urządzenia do kontroli wtryskiwaczy diesel, urządzenia do kontroli układu zapłonowego, i wiele innych, które okazują się niezbędne przy diagnozowaniu wszelkich wątpliwości.

Z naszego doświadczenia wynika, że po przeprowadzonym „przeglądzie przed zakupowym” dochodzi do transakcji w co drugim pojeździe. Nie wynika to z faktu świadczącego o tym, że powoła samochodów na naszym rynku jest w tak doskonałym stanie, lecz dlatego że po takim przeglądzie kupujący ma w ręku kilka dobrych argumentów do negocjacji ceny ze sprzedającym. Zazwyczaj spotykamy się z trzema przypadkami:
1. Zakup samochodu jest ekonomicznie nieuzasadniony.
2. Pojazd wymaga drobnych drobnych napraw. Po przeglądzie sprzedający obniża cenę pojazdu.
3. Pojazd w doskonałym stanie technicznym. Przypadek rzadki, ale możliwy.

W skład przeglądu przed zakupowego w MTM Auto Serwis wchodzą następujące czynności:
1. Kontrola grubości powłoki lakierniczej
2. Diagnostyka komputerowa
3. Kontrola układu zawieszenia
4. Kontrola układu hamulcowego
5. Kontrola układu wydechowego
6. Kontrola oświetlenia
7. Kontrola jakości płynów eksploatacyjnych
8. Kontrola wycieków płynów eksploatacyjnych
9. Kontrola ogumienia
10. Test ciśnień układu klimatyzacji
11. Kontrola oznak popowodziowych.

Gorąco zachęcamy do przeglądu przed zakupowego państwa przyszłego nabytku!

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.